V Brně - Medlánkách vznikne třetí SOS dětská vesnička

V Brně - Medlánkách začne na jaře výstavba třetí SOS dětské vesničky. Nový domov by v ní mělo najít na 60 dětí, které by jinak musely vyrůstat v dětském domově. Ve dvou stávajících vesničkách ve Chvalčově na Kroměřížsku a v Doubí u Karlových Varů jich žije asi sto - celkem už v nich za dvaatřicet let od otevření první z nich vyrostlo na 300 dětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

děti na pískovišti | Foto: Jan Rosenauer

Do dětských vesniček přicházejí především děti, které nemohou být adoptovány ani umístěny do individuální pěstounské péče, například sourozenecké skupiny, nebo děti lehce handicapované. Vyrůstají v nich s náhradními matkami a všichni společně s vlastními i nevlastními sourozenci vytvářejí novou velkou rodinu. V dospělosti tak bývají zralejší a lépe navazují sociální kontakty, než děti z dětských domovů.

Už teď hledá Sdružení SOS dětských vesniček náhradní matky pro třetí dětskou vesničku v Brně - Medlánkách, říká jeho mluvčí Soňa Hyská. Může se jí stát žena ve věku 25 až 42 let v dobrém zdravotním stavu, která je svobodná, rozvedená, nebo ovdovělá. "Pokud projde základními psychologickými testy, tak potom nastupuje do půlročního kurzu, který pořádá naše organizace," vysvětlila mluvčí. Dodává, že v momentě, kdy žena do kurzu nastupuje, končí se svým občanským zaměstnáním a stává se zaměstnancem této organizace.

Případné zájemkyně se mohou informovat na pražském telefonním čísle 33335452. Všechny první kontakty jsou nezávazné a anonymní.

Pavla Dluhoschová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme