V Brně hořel zchátralý stadion

V Brně shořela část zchátralého zimního stadionu, který už několik let neslouží sportovním účelům. Plameny zachvátily tři kanceláře, rozhlasovou kabinu a částečně poškodily strop haly. Oheň byl ohlášen krátce po čtrnácté hodině a podle předběžného závěru ho způsobila vadná elektroinstalace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

požár | Foto: Otto Ballon Mierny

Hasiči s ohněm bojovali tři hodiny, jeden z nich při zásahu utrpěl lehké poranění oka. Výše způsobené škody zatím nebyla vyčíslena.

U dalšího velkého požáru zasahovali brněnští hasiči v noci na neděli. V Ostrovačicích na Brněnsku hořela pila. Oheň si naštěstí nevyžádal žádná zranění, z pily se ale nepodařilo nic zachránit a škoda se odhaduje na jeden a půl miliónu korun.

Jak Českému rozhlasu potvrdil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid, na místě zasahovalo pět hodin celkem deset jednotek. Protože ale hasiči byli přivoláni až po více než půl hodině, oheň stačil zachvátit celou výrobní halu. Ta byla prakticky celá zničena, popelem lehlo i strojní vybavení pily. Vyšetřovatelé zatím nevědí, proč k požáru došlo. Experti začnou požářiště zkoumat zřejmě až zítra.

Ivan Holas, Marika Táborská, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme