V Brně hořela skládka PET lahví

Škoda, kterou způsobil požár skládky recyklovatelného odpadu v Brně-Líšni, není dosud upřesněna. Jeho likvidace trvala deset hodin a při hoření plastu uniklo do ovzduší dosud neupřesněné množství toxických látek. Podle hasičů a hygieniků ale zplodiny příliš nezasáhly žádnou z hustěji obydlených oblastí kolem skládky a obyvatelé byli navíc průběžně informováni. Oheň vzplál kolem osmé večer. Na místě zasahovalo pět vozů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

požár | Foto: Otto Ballon Mierny

Hasiči ještě k ránu hlídali, aby se nevznítila i sousední skládka pneumatik. Museli pracovat v plynových maskách, protože nad skládkou se vznášel hustý štiplavý dým. Podle mluvčího hasičů Jaroslava Haida nebezpečný kouř pronikl i do obydlených míst: "Ten požár vznikl krátce po půl osmé večer. Na požár hasiče upozornily desítky obyvatel města. No a úkolem hasičů bylo kromě lokalizace a likvidace požáru i chlazení sousedních prostor, aby to nezasáhlo kompletní areál této skládky."

Obyvatele především Juliánova podle hasičů vůbec neměli otevírat okna, větrat, "protože na místě hořely plasty, mohou tam být jedovaté látky. Jaká je jejich koncentrace, to v současné době nevíme, ale upozornili jsme na situaci Městskou hygienickou stanici a jejím prostřednictví odbor životního prostředí. Každopádně pokud se někomu udělá nevolno, především bude pociťovat závratě, bolesti hlavy, ať raději vyhledá lékaře."

Mluvčí nevyloučil, že oheň někdo zapálil úmyslně. Nejsou žádní zranění.

Markéta Kaclová, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme