V Brně objeven druhý balík s lidskými ostatky

Už druhý balík s částmi lidského těla, našly dnes pracovnice České pošty v Brně. Mluvčí jihomoravské policie Kamila Janíčková pro Český rozhlas uvedla, že balík byl opět odeslán z Prahy. Tentokrát ale směřoval do Uherského Hradiště, odkud se po nevyzvednutí vrátil do Brna. O jaké konkrétní části těla se jedná, policisté odmítají sdělit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zatímco první balík byl včera kvůli silnému zápachu otevřen na brněnské poště v Poštovské ulici a obsahoval lidskou nohu a ruku, tentokrát byl ze stejného důvodu otevřen na hlavní poště Brna v Nádražní ulici. Janíčková doplnila, že části lidského těla z obou zásilek objevených na brněnských poštách patřily témuž člověku. Oba balíky byly odeslány 16. srpna z Prahy, a to z různých poboček pošty. Adresát i odesílatel jsou fiktivní. Páteční balík byl poslán z Prahy do Brna, kam dorazil 20. srpna. Dnešní balík byl zaslán nejprve do Uherského Hradiště. "Pošta však zjistila, že odesílatel a příjemce jsou fiktivní, a proto balík poslala do centrálního skladu nedoručitelných zásilek, který je pro celou ČR právě v Brně," vysvětlila mluvčí.

Podle Janíčkové nedává policie do souvislostí nález lidských částí s případem sourozenců Vosmanských, po kterých už několik týdnů bezvýsledně pátrá: "Vzhledem k věku se tato skutečnost vylučuje, nejedná se totiž o osobu mladší patnácti let." V současné době probíhá rentgenologické vyšetření nalezených částí těla, následně budou odvezeny k soudní pitvě. Výsledky bude policie znát začátkem příštího týdne.

Milan Kopp, Blanka Černá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme