V Brně objeven druhý balík s lidskými ostatky

Už druhý balík s částmi lidského těla, našly dnes pracovnice České pošty v Brně. Mluvčí jihomoravské policie Kamila Janíčková pro Český rozhlas uvedla, že balík byl opět odeslán z Prahy. Tentokrát ale směřoval do Uherského Hradiště, odkud se po nevyzvednutí vrátil do Brna. O jaké konkrétní části těla se jedná, policisté odmítají sdělit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zatímco první balík byl včera kvůli silnému zápachu otevřen na brněnské poště v Poštovské ulici a obsahoval lidskou nohu a ruku, tentokrát byl ze stejného důvodu otevřen na hlavní poště Brna v Nádražní ulici. Janíčková doplnila, že části lidského těla z obou zásilek objevených na brněnských poštách patřily témuž člověku. Oba balíky byly odeslány 16. srpna z Prahy, a to z různých poboček pošty. Adresát i odesílatel jsou fiktivní. Páteční balík byl poslán z Prahy do Brna, kam dorazil 20. srpna. Dnešní balík byl zaslán nejprve do Uherského Hradiště. "Pošta však zjistila, že odesílatel a příjemce jsou fiktivní, a proto balík poslala do centrálního skladu nedoručitelných zásilek, který je pro celou ČR právě v Brně," vysvětlila mluvčí.

Podle Janíčkové nedává policie do souvislostí nález lidských částí s případem sourozenců Vosmanských, po kterých už několik týdnů bezvýsledně pátrá: "Vzhledem k věku se tato skutečnost vylučuje, nejedná se totiž o osobu mladší patnácti let." V současné době probíhá rentgenologické vyšetření nalezených částí těla, následně budou odvezeny k soudní pitvě. Výsledky bude policie znát začátkem příštího týdne.

Milan Kopp, Blanka Černá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme