V Brně se při sjíždění řeky zřejmě utopili dva vodáci

Sjíždění rozvodněné řeky Svitavy se dnes zřejmě stalo osudným dvěma mužům v Brně. Pod jezem ve čtvrti Zábrdovicích si lidé všimli jejich gumového člun i s vybavením. Jedno tělo poté policie objevila o několik set metrů dál po proudu řeky. Po druhém muži pátrá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na raftu | Foto: raft.cz

Gumového člunu pod jezem si všimla starší žena. Plavidlo uvízlo na vodním válci pod jezem. I zkušeným hasičům dalo velkou práci člun vytáhnout. Uvnitř se našly spací pytle a batohy dvou mužů, kterým je asi kolem 25 let.

Nález člunu byl ohlášen městské policii. Při hledání jeho osádky našla hlídka v Dolnopolní ulici tělo muže. Policisté od té doby intenzivně hledají v jeho přítele. Svitavu v posledních dnech rozbouřilo jarní tání.

Už od soboty pátrají záchranáři v korytě Podkrušnohorského přivaděče v Jirkově na Chomutovsku po devítiletém chlapci. Dnes museli akci hodinu po poledni ukončit, protože voda je příliš studená a delší pobyt v ní by byl pro potápěče nebezpečný.

Dosud se nepodařilo najít ani šestiletého chlapce z mosteckého sídliště Chanov, který spadl do řeky Bíliny v úterý odpoledne. O víkendu se obětí letošní velké vody stal také vodák, který utonul v rozbouřené Sázavě.

Lenka Rákosová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme