V Brně se při sjíždění řeky zřejmě utopili dva vodáci

Sjíždění rozvodněné řeky Svitavy se dnes zřejmě stalo osudným dvěma mužům v Brně. Pod jezem ve čtvrti Zábrdovicích si lidé všimli jejich gumového člun i s vybavením. Jedno tělo poté policie objevila o několik set metrů dál po proudu řeky. Po druhém muži pátrá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na raftu

Na raftu | Foto: raft.cz

Gumového člunu pod jezem si všimla starší žena. Plavidlo uvízlo na vodním válci pod jezem. I zkušeným hasičům dalo velkou práci člun vytáhnout. Uvnitř se našly spací pytle a batohy dvou mužů, kterým je asi kolem 25 let.

Nález člunu byl ohlášen městské policii. Při hledání jeho osádky našla hlídka v Dolnopolní ulici tělo muže. Policisté od té doby intenzivně hledají v jeho přítele. Svitavu v posledních dnech rozbouřilo jarní tání.

Už od soboty pátrají záchranáři v korytě Podkrušnohorského přivaděče v Jirkově na Chomutovsku po devítiletém chlapci. Dnes museli akci hodinu po poledni ukončit, protože voda je příliš studená a delší pobyt v ní by byl pro potápěče nebezpečný.

Dosud se nepodařilo najít ani šestiletého chlapce z mosteckého sídliště Chanov, který spadl do řeky Bíliny v úterý odpoledne. O víkendu se obětí letošní velké vody stal také vodák, který utonul v rozbouřené Sázavě.

Lenka Rákosová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme