V Brně se zřítila čtyřpatrová budova

Část střechy a zdiva opuštěné čtyřpatrové budovy spadla do ulice Bratislavská a zavalila dodávkové auto, které zrovna projíždělo kolem. Okamžitě proto byla uzavřena část silnice a také školka, která stojí v sousedství budovy. Podle tiskového mluvčího brněnské policie Zdeňka Lubase nebyl pravděpodobně nikdo zraněn, hrozí ale další zřícení vysokého štítu budovy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zřícený dům v Brně | Foto: Igor Šefr

Jak řekl Zdeněk Lubas, nedá se zatím stoprocentně vyloučit, že se ve zříceném objektu nenacházeli třeba bezdomovci. Teoreticky by tam ale nikdo být neměl, protože opuštěná budova byla proti vniknutí nepovolaných osob už v minulosti zajištěna, měla zatlučená okna i dveře. Podle mluvčího ale hrozí nebezpečí dalšího zřícení. "Tam je hodně vysoký štít, 12 metrů, který by mohl spadnout, a to i na okolní nižší domy, a tam bude určitě nějaké asanační opatření, které by mělo zabránit dalšímu samovolnému zřícení". Situaci nyní na místě prověřuje statik.

Marika Táborská, Gabriela Sahánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme