V Brně si zazávodí historická auta. Formule i americké 'sporťáky'

Masarykův okruh v Brně bude tento víkend patřit jen historickým strojům. Po 12 letech se na Brno Classic Grand Prix představí v samostatném závodu auta z druhé poloviny 20. let, ale i formule a motorky, se kterými jezdci brázdili trať bývalého okruhu před 50 lety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Masarykův okruh v Brně | Foto: Ondřej Jánoška

Rachot těchto motorů provázel atmosféru motocyklových závodů ještě na původním Masarykově okruhu. Ten mají pamětníci spojen i s vozy F3 a jsou to právě i historické formule, které si to dnes už na novém okruhu znovu rozdají.

Na trati se tak objeví třeba závodník „ve výslužbě“ Zdeněk Křivohlavý, který se svou formulí „Chelík“ proháněl soupeře v 60. letech.

„Opravil svoji formuli, se kterou celkem vážně havaroval, měl ji léta schovanou někde na půdě a letos ji poprvé představil na Classic show v Brně a teď by se s ní měl ukázat na závodní trati,“ říká Karel Kupka z organizačního týmu.

Příznivci motorismu mohou mezi veterány spatřit i jednu velkou raritu, poslední supersport od Ferrari – model F40.

„Na jeho vývoji se ještě podílel Enzo Ferrari a je to model, který si nadělil ke 40. výročí fabriky. Jeremy Clarkson, velká autorita v automobilovém světe, ho nazval dokonce nejlepším supersportem všech dob,“ dodává Jiří Smetana z brněnského Automotodromu ke zřejmě největší ozdobě tohoto víkendu.

Zuzana Plíšková, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme