V Brně začal mezinárodní veletrh hraček, který přináší nové trendy pro příští měsíce

V Brně začal mezinárodní veletrh potřeb pro děti, hraček a her. Dnešní den byl na výstavišti určen pouze profesionálům, další tři dny i veřejnosti. Zájem je o počítačové a stolní hry, venkovní plastové hračky nebo designové výrobky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hračky. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

V pavilonu pro dítě jsou k vidění hlavně kočárky a nejrůznější zlepšováky na nošení dětí nebo postýlky. V době krize se údajně prodává asi o 50 procent kočárků méně, než před krizí. I přesto jsou ale zřetelné nové trendy.

„Hlavním trendem je určitě design. Výrobky nabízejí rodičům kromě svých užitných vlastností také ještě atraktivní vzhled, kterým se mohou odlišit od ostatních maminek. Dalším trendem je prohlubování bezpečnosti výrobků a výrobky pro zdravý životní styl,“ říká vystavovatel Lubomír Fídler.

Přehrát

00:00 / 00:00

VRž Brno-veletrh hraček.mp3

V pavilonu hraček vévodí počítačové hry. Kromě nich, se rozšiřují i stolní hry.

„Lidé nechtějí jenom koukat do počítače, chtějí být s ostatními. Zájem o stolní hry je veliký, hlavně o novinky. Lidé si zvykli sledovat trendy ve společenských hrách, vznikají i nové herní kluby, určitě je boom společenských her,“ říká vystavovatelka Monika Cihelková.

Zájem je také o hračky na zahradu. Pokles prodeje byl kvůli krizi údajně jen chvíli před dvěma lety, pak se obchody zase rozjely a lidé se vracejí na rozdíl od trendů minulých let, kdy dominovaly dřevěné prolézačky, zase k plastovým.

„U plastových věcí je výhodou, že je v podstatě na jaře stačí osprchovat vodou a není s nimi žádná další práce. Největší zájem je o pískoviště a prolézačky,“ říká obchodnice Jaroslava Zákonová.

Gabriela Grmolcová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme