V Brně zuřil na Štědrý večer požár skladu

Těžký Štedrý večer mají za sebou brněnští hasiči. Rozsáhlý noční požár poblíž centra Brna zaměstnal patnáct profesionálních i dobrovolných jednotek a bohužel si také vyžádal život jednoho člověka a těžké zranění dalšího. Oheň vypukl z dosud neupřesněných příčin krátce po deváté hodině večer v areálu firmy, budující technická zařízení pro mobilní operátory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasič v akci | Foto: HZS Praha

Jak Českému rozhlasu přiblížil mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje Jaroslav Haid, zdolat jeden z největších brněnských požárů v letošním roce bylo velmi obtížné. Na místě totiž byly zamrzlé hydranty a hasiči museli vodu k ohni přivážet v cisternách. "Navíc v prudkém mrazu na nich doslova přimrzaly protipožární obleky," dodává mluvčí.

Odhad škody na objektu firmy a uskladněném zboží přesahuje 10 miliónů korun, další příruční sklady s počítačovou technikou za několika desítek miliónů se hasičům podařilo zachránit. Bohužel se jim ale nepodařilo zabránit těžkému zranění 53letého strážného, který při pokusu o uhašení požáru utrpěl těžké popáleniny a nadýchal se i jedovatých zplodin. Druhému muži ve věku 30 až 35 let, který byl podle všeho u strážného na návštěvě, již nebylo pomoci.

Ivan Holas, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme