V budově vydavatelství Mladá fronta zasahuje protikorupční policie

Protikorupční policie zasahuje od poledních hodin v košířských tiskárnách Europrint vydavatelství Mladá fronta, která vydává deník E15 nebo týdeníky Euro a Profit. Podle zjištění Českého rozhlasu od rána zaměstnancům nefungují telefony, e-maily a dostali den volna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie | Foto: Josef Tuka

V ulici Pod Kotlářkou, kde sídlí tiskárny Europrint, nic nenasvědčuje tomu, že by se v areálu společnosti dělo něco mimořádného. Před vrátnicí stojí jen hlouček zástupců médií. Policejní auta parkují zřejmě uvnitř objektu.

„Útvar odhalování korupce a finanční kriminality dnešního dne provádí určité úkony trestního řízení v objektu v Praze 5 – Košířích. Můžeme uvést, že tyto úkony se netýkají žurnalistické činnosti,“ uvedla mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zásah monitoruje v terénu reportérka Anna Königsmarková a hodnotí ho ekonomický komentátor Miroslav Motejlek

Bližší podrobnosti k případu poskytne policie podle své mluvčí nejprve v pondělí 16. září.

„Zasahuje útvar odhalování korupce a finanční kriminality, odbor daní. Existuje podezření ze spáchání trestného činu krácení daně a to v rozsahu obrovském, stovky milionů korun,“ říká ekonomický komentátor Miroslav Motejlek.

Majitelem firmy je podnikatel a miliardář František Savov, jehož impérium zahrnuje obchody, obrovský strojírenský podnik, kampeličku, leteckého nákladního přepravce, mediální dům, velkou tiskárnu, pivovar, nemovitosti, různé podniky servisních služeb.

Motejlek dodává, že takový zásah, jako je ten dnešní, je ale z hlediska Františka Savova marginální.

„Jsou dvě varianty: buďto pan Savov je zločinec, který krátil daně, a nebo je to policejní zvůle, a to je druhá varianta, která může být reálná,“ uzavírá Miroslav Motejlek.

Marína Dvořáková, Zuzana Hálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme