V části Hřenska byl znovu prodloužen stav ohrožení

Stav ohrožení bude v okolí hřenského hotelu Laguno kvůli nebezpečí zřícení skalního masivu trvat minimálně do konce února. Rozhodl o tom děčínský krizový štáb. Přednosta děčínského okresního úřadu upozornil, že o dalším prodloužení tohoto stavu by už musela rozhodnout vláda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hřensko | Foto: Hřensko

"Pokud budeme nuceni ještě dál prodloužit ten stav nebezpečí, tak požádáme o rozhodnutí vládu," řekl přednosta.

Specialistům z ústecké sanační firmy se už pod hrozícím masivem nad hotelem Lugano podařilo vybudovat podpěrný pilíř. Podle šéfa sanačního zásahu Pavla Veselého jde ale teprve o první krok k zažehnání hrozícího nebezpečí zřícení masivu. "Budou následovat ještě další kroky, které teprve ukáží, jestli se ten blok zastaví, nebo ne".

Pevnost dokončeného betonového bloku prověří v příštích dnech odborníci ze Státního zkušebního ústavu. Pokud výsledky měření dopadnou dobře, dojde k samotnému kotvení masivu pomocí speciálních lan. Dosavadní sanační práce v Hřensku si vyžádaly téměř tři miliony korun, a to včetně prací na skalním bloku nad obecní tržnicí, který se podařilo zabezpečit už minulý týden.

Stav ohrožení byl v části Hřenska poprvé vyhlášen koncem ledna na doporučení geologů. Ti doporučili okamžitě uzavřít prostor ohrožený pádem skal a zahájit sanaci.

Josef Suk, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme