V cause lehkých topných olejů padly rozsudky

Třináct let za mřížemi bude dvaatřicetiletý Radek Jašek, který před šesti lety zastřelil obchodníka s lehkými topnými oleji Lubomíra Holého. Rozsudek vynesl Městský soud v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nepodmíněné tresty v délce od deseti do 13,5 roku odnětí svobody uložil soudní senát celkem pěti z osmi mužů stíhaných v této kauze. Holý byl ve svém bytě na pražském Barrandově zastřelen 15. ledna 1995. Soudní líčení sledovala i redaktorka Českého rozhlasu Helena Šulcová.

Vraždu Holého podle rozsudku zorganizoval Jiří Večeř na žádost podnikatele Milana Šišmi. Večeř byl odsouzen k 12 rokům do věznice se zvýšenou ostrahou a Šišma k 13,5 roku ve věznici s ostrahou. Navíc musí Šišma zaplatit pokutu čtyři milióny korun. Také vrah Jašek si svůj trest odpyká ve věznici se zvýšenou ostrahou. Za svůj podíl na vraždě dostal Pavel Straka trest 12 let odnětí svobody ve věznici s ostrahou. Podnikatel Vratislav Kutal byl odsouzen na deset let do věznice s ostrahou.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme