V čele Českého rozhlasu zůstává Václav Kasík

Generálním ředitelem Českého rozhlasu zůstává Václav Kasík. Rada Českého rozhlasu ho zvolila na svém středečním zasedání, a to ve třetím kole. Václav Kasík byl zvolen už v roce 1999, teď jej čeká druhé funkční období, rovněž šestileté. Do užšího finále se kromě něj dostali ještě ředitel ČRo 1 - Radiožurnálu Alexandr Pícha a ředitel ČRo - Regina Richard Medek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální ředitel Českého rozhlasu Ing. Václav Kasík | Foto: Daniela Váchová

Václav Kasík bude generálním ředitelem rozhlasu do roku 2011. Jak řekl předseda Rady Michal Prokop, v čele veřejnoprávního média ho čeká zvládnout přechod k digitálnímu vysílání, dokončení rekonstrukce historické budovy rozhlasu v Praze na Vinohradech a dokončení sítě regionálních studií. Ta mají vzniknout ve Zlíně, v Liberci a v Karlových Varech.

A proč podle Prokopa dali členové rozhlasové rady přednost dosavadnímu generálnímu řediteli před novými tvářemi? "To se velice těžko vysvětluje. Bohužel současný zákon o Českém rozhlase pro instalaci generálního ředitele zná jedinou metodu, a to je volba. A volba je vždycky kompromis; naše jednání bylo velmi složité a na všech stranách bylo nutno udělat ústupky tak, aby někdo byl zvolen."

Václav Kasík chce pro vysílání využívat zdroje vědomostí jako jsou univerzity, tlumit negativní přístupy k menšinám a spolupracovat s Českou televizí a ČTK. Rozhlas podle něj myslí i na stanici pro mladé: "Vysílání pro mladé není úplně vynecháno. Speciální stanici jsme si předsevzali, že postavíme k 1. prosinci, a to právě díky tomu, že nám to umožní digitální vysílání."

Naděžda Hávová, Blanka Černá, Marika Táborská, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme