V čele Českého rozhlasu zůstává Václav Kasík

Generálním ředitelem Českého rozhlasu zůstává Václav Kasík. Rada Českého rozhlasu ho zvolila na svém středečním zasedání, a to ve třetím kole. Václav Kasík byl zvolen už v roce 1999, teď jej čeká druhé funkční období, rovněž šestileté. Do užšího finále se kromě něj dostali ještě ředitel ČRo 1 - Radiožurnálu Alexandr Pícha a ředitel ČRo - Regina Richard Medek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální ředitel Českého rozhlasu Ing. Václav Kasík | Foto: Daniela Váchová

Václav Kasík bude generálním ředitelem rozhlasu do roku 2011. Jak řekl předseda Rady Michal Prokop, v čele veřejnoprávního média ho čeká zvládnout přechod k digitálnímu vysílání, dokončení rekonstrukce historické budovy rozhlasu v Praze na Vinohradech a dokončení sítě regionálních studií. Ta mají vzniknout ve Zlíně, v Liberci a v Karlových Varech.

A proč podle Prokopa dali členové rozhlasové rady přednost dosavadnímu generálnímu řediteli před novými tvářemi? "To se velice těžko vysvětluje. Bohužel současný zákon o Českém rozhlase pro instalaci generálního ředitele zná jedinou metodu, a to je volba. A volba je vždycky kompromis; naše jednání bylo velmi složité a na všech stranách bylo nutno udělat ústupky tak, aby někdo byl zvolen."

Václav Kasík chce pro vysílání využívat zdroje vědomostí jako jsou univerzity, tlumit negativní přístupy k menšinám a spolupracovat s Českou televizí a ČTK. Rozhlas podle něj myslí i na stanici pro mladé: "Vysílání pro mladé není úplně vynecháno. Speciální stanici jsme si předsevzali, že postavíme k 1. prosinci, a to právě díky tomu, že nám to umožní digitální vysílání."

Naděžda Hávová, Blanka Černá, Marika Táborská, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme