V čele čtyřkoalice by mohla stanout Helena Rögnerová

Čtyřkoalice postaví podle místopředsedy Unie svobody Vladimíra Mlynáře do svého čela buď zkušeného politika, nebo „osobu docela novou, nezatíženou minulostí“. Jako příklad nového člověka uvedl kandidátku do Senátu Helenu Rögnerovou. Mlynář to řekl v diskusním pořadu televize Nova Sedmička.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jestliže se čtyřkoalice KDU-ČSL, Unie svobody, ODA a DEU rozhodne pro zkušeného politika, je v takovém případě podle Mlynáře horkým kandidátem Josef Zieleniec, který se stal před týdnem jako jediný kandidát senátorem už v prvním kole voleb. Pokud zvolí druhou variantu, pak by to mohla být Rögnerová - i ta získala velkou podporu voličů. Rögnerové o vlásek uniklo vítězství v prvním kole, když získala na Benešovsku 48,39 procenta hlasů, zatímco dosavadní předsedkyni Senátu Libuši Benešovou (ODS) tam volilo jen 24,81 procenta.

Čtyřkoalice má určit leadera, tedy osobu, která uskupení povede do voleb do Poslanecké sněmovny v roce 2002, do 31. ledna 2001.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme