V čele Nejvyššího kontrolního úřadu František Dohnal

Do křesla prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu dnes oficiálně usedl František Dohnal. Slavnostní slib složil bývalý zástupce hejtmana Vysočiny a krajský radní za KDU-ČSL na Pražském hradě do rukou prezidenta Václava Klause. Úřad, který kontroluje hospodaření se státními penězi, neměl definitivní vedení od počátku června 2003.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Dohnal

František Dohnal | Zdroj: ČTK

Tehdy zemřel jeho šéf Lubomír Voleník. Parlamentní strany se téměř dva a půl roku nedokázaly shodnout na tom, koho navrhnou Klausovi jako nového prezidenta. Dohnal dnešním jmenováním zahájil devítiletý mandát.

Jmenovací dekret i pro nového šéfa zdravotnictví

Prezident Václav Klaus dopoledne také jmenuje Davida Ratha novým ministrem zdravotnictví. Úřad byl prázdný od půlky října po odvolané Miladě Emmerové. Jmenování Davida Ratha prezident odmítal kvůli tomu, že Rath, co by kandidát na ministra byl zároveň prezidentem České lékařské komory. Souběh těchto dvou funkcí považoval prezident Klaus za nepřípustný střet zájmů. Rath se tento týden vedení komory vzdal.

Na jednání představenstva České lékařské komory se tak dnes čeká střet o vedení stavovské organizace lékařů. O právním nároku vést komoru mluví představenstvo, na svém právu, a dokonce povinnosti vést ji do volebního sjezdu ale trvá i viceprezidentka Helena Fousková.

Je odhodlána jednání představenstva řídit, má už připravený program. Hodlá požadovat předání pravomocí. Předloží právní rozbor současné situace a chce zahájit kontrolu hospodaření a majetku komory. Profesní organizace lékařů má 40 tisíc členů a ročně hospodaří zhruba se 45 miliony korun.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme