V čele televize Nova končí Jan Andruško. Odborníky to nepřekvapuje

Ve funkci generálního ředitele televize Nova končí Jan Andruško. Stanici teď povede někdejší výkonný ředitel, Američan David Stogel. Na post zástupce generálního ředitele ho dnes jmenovala společnost CET 21, která vlastní vysílací licenci. Andruško byl v čele Novy od ledna 2011, oficiálně odejde ke konci října.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Andruško | Foto: Televize Nova

Nejde o první změnu na vedoucích pozicích ve vlastnické společnosti CME, ke které v poslední době došo.

„Dalo se čekat, že po pozvolné výměně vlastníka v televizi Nova, respektive ve vlastnické organizaci CME, k nějaké výměně manažerů dojde. Dlouho se čekalo, jak očekávaný vlastník, americký koncern Time Warner, naloží s osudem Adriana Sarbu, dlouholetého superšéfa, v podstatě neomezeného vládce všech stanic CME. A poté, co v srpnu padl, byla samozřejmě obměna lokálního managementu dalším logickým krokem,“ říká mediální analytik a šéfredaktor serveru Mediář.cz Ondřej Aust.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mediální analytik a šéfredaktor serveru Mediář.cz Ondřej Aust nastínil, proč zřejmě generální ředitel Novy končí

S tím souhlasí i šéfredaktor serveru Digizone.cz Jan Potůček. „Noví šéfové CME mají asi jinou představu o vedení společností, které vlastní CME, a Nova je mezi nimi. To zlaté vejce, které snáší nejvíce peněz,“ uvažuje. Domnívá se, že CME věří spíše zahraničním manažerům.

Nespokojenost podle něj nepramení ze skladby programu, ale z obchodní strategie, například co se týče prodeje reklamy. Diváci by tak prý neměli změnu pocítit.

„Jakýkoliv vlastník a jakýkoliv ředitel by byl blázen, kdyby nějakým způsobem měnil vysílání, které je úspěšné. Televize Nova letos na podzim výrazně posiluje i meziročně, což je docela s podivem v porovnání třeba s Primou, která si meziročně výrazně pohoršila. Takže myslím, že v programu určitě změny nebudou,“ dodává Potůček.

Finanční propad

Společnost CME provozuje televizní stanice v šesti zemích střední a východní Evropy, v České republice je to šest kanálů v čele s televizí Nova. Adrian Sarbu, který koncem srpna rezignoval na funkci prezidenta a generálního ředitele, v CME působil od roku 1995.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šéfredaktor serveru Digizone.cz Jan Potůček přiblížil zákulisí televize Nova

Podle dřívějších informací měl Sarbu v čele společnosti zůstat na základě prodlouženého kontraktu až do prosince 2016. Mediální odborníci ale soudí, že nový klíčový akcionář Time Warner požadoval, aby Sarbu odešel dřív.

V posledních letech totiž hlavně televize Nova z finančního pohledu strádala, upozornil už před časem Aust. Stanice podle něj v České republice zaváděla novou obchodní politiku, kdy přestávala při nákupu inzerce dávat dosud obvyklé slevy a znatelně zvýšila ceny. Trh na to, alespoň zpočátku, zareagoval negativně.

Vladimír Kroc, krw, Eliška Malínská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme