V centru Prahy hořely podzemní garáže

Mohutný požár odpoledne vypukl v podzemních garážích v jednom z domů na Vinohradské třídě v Praze. Oheň zničil nejméně čtyři ze zhruba třiceti zaparkovaných automobilů. Se živlem se pět hodin potýkalo několik desítek hasičů - deset z nich bylo zraněno. Vinohradská třída musela být dlouhou dobu uzavřena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle reportéra Radiožurnálu Bohumíra Mazáče hasiči odsávali kouř z vnitřních prostor domu do ulice tak, aby mohli lépe zasahovat. Policisté museli usměrňovat dopravu, protože Vinohradská třída byla až do večera v obou směrech neprůjezdná. Společně s hasiči pak podle jedné ze svědkyň evakuovali obyvatele hořícího domu. Na místě byla rovněž záchranná služba.

Deset hasičů, kteří dnes zasahovali u požáru podzemních garáží na Vinohradské třídě v Praze 2, muselo být na místě ošetřeno, protože utrpěli šok v důsledku vyčerpání z horka. Dalšího hasiče musela záchranná služba převézt do vinohradské nemocnice s popáleninami rukou. Českému rozhlasu to řekl mluvčí pražských hasičů Václav Hladík. Škoda na majetku je vyčíslena na několik milionů korun. Šetření příčin požáru bude pokračovat zítra od 9.00 hodiny. V tuto chvíli není možné určit, zda se jednalo o cizí zavinění či nikoliv.

Snímky ze zásahu hasičů na Vinohradské třídě najdete pod odkazem FOTOGALERIE.

Bohumír Mazáč, Marika Táborská, Václav Müller Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme