V centru Prahy hořely podzemní garáže

Mohutný požár odpoledne vypukl v podzemních garážích v jednom z domů na Vinohradské třídě v Praze. Oheň zničil nejméně čtyři ze zhruba třiceti zaparkovaných automobilů. Se živlem se pět hodin potýkalo několik desítek hasičů - deset z nich bylo zraněno. Vinohradská třída musela být dlouhou dobu uzavřena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle reportéra Radiožurnálu Bohumíra Mazáče hasiči odsávali kouř z vnitřních prostor domu do ulice tak, aby mohli lépe zasahovat. Policisté museli usměrňovat dopravu, protože Vinohradská třída byla až do večera v obou směrech neprůjezdná. Společně s hasiči pak podle jedné ze svědkyň evakuovali obyvatele hořícího domu. Na místě byla rovněž záchranná služba.

Deset hasičů, kteří dnes zasahovali u požáru podzemních garáží na Vinohradské třídě v Praze 2, muselo být na místě ošetřeno, protože utrpěli šok v důsledku vyčerpání z horka. Dalšího hasiče musela záchranná služba převézt do vinohradské nemocnice s popáleninami rukou. Českému rozhlasu to řekl mluvčí pražských hasičů Václav Hladík. Škoda na majetku je vyčíslena na několik milionů korun. Šetření příčin požáru bude pokračovat zítra od 9.00 hodiny. V tuto chvíli není možné určit, zda se jednalo o cizí zavinění či nikoliv.

Snímky ze zásahu hasičů na Vinohradské třídě najdete pod odkazem FOTOGALERIE.

Bohumír Mazáč, Marika Táborská, Václav Müller Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme