V centru Prahy se poprali fotbaloví násilníci

V centru Prahy se dnes před kvalifikačním zápasem Česko - Německo porvalo několik desítek fotbalových násilníků. V Melantrichově ulici a okolí rozbíjeli výlohy a ničili zařízení restaurací. Policie zadržela 23 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policisté zasahují proti německým fanouškům | Zdroj: ČTK

Situace v centru Prahy byla od pozdních odpoledních hodin velmi napjatá. V hlavním městě policie nasadila na 650 mužů, mimo pak asi dalších 1500.

Policejní mluvčí Ladislav Bernášek Radiožurnálu řekl, že policie nejprve doprovázela na Václavském a Staroměstském náměstí zhruba 200 problémových německých fanoušků bez vstupenek, kteří se postupně rozptýlili do malých skupinek.

Jedna z nich se v oblasti ulice Na Poříčí porvala s českými fanoušky. "Potom, co se rozdělili, tak jsme monitorovali pohyb větších skupin, nicméně i přesto se podařilo německým fanouškům střetnout s českými fanoušky. Potom samozřejmě následoval náš zákrok," uvedl Bernášek.

Policie dav rozehnala a místo uzavřela. Celkem zadržela 23 lidí, z toho sedm Němců. Tři čeští fanoušci jsou podezřelí z útoku na veřejného činitele, další z výtržnictví a přestupků proti veřejnému pořádku. Několik fanoušků údajně utrpělo zranění. Mezi prvními zraněnými jsou i dva policisté, kteří se cestou k zásahu na I.P. Pavlova střetli v dodávce s tramvají.

Podle posledních odhadů přijelo na utkání evropské kvalifikace z Německa přes 2000 příznivců. Zhruba 200 dalších vrátili policisté už na hranicích. Speciální týmy složené z českých a německých policistů podle České televize v Praze od pátku objevily 300 německých a 200 českých problémových fanoušků.

Petr Doležel, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme