V čerpací stanici v Aši měla vybuchnout bomba

Podomácku vyrobená nálož ráno explodovala v jedné z ašských čerpacích benzínových stanic. Při výbuchu nebyl nikdo zraněn. Vyšetřovatelé v této souvislosti hovoří o štěstí v neštěstí. Přes noc byla totiž stanice uzavřena a nastražená bomba vybuchla jen částečně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čerpací stanice | Foto: Jan Rosenauer

Terčem útoku zatím neznámého pachatele se stala čerpací stanice v Okružní ulici. Pekelný stroj byl vytvořen podobně jako nedávná nálož v Plzni, potvrzuje mluvčí krajského hasičského záchranného sboru Vladimír Meluzín. Výbušný systém, který tvořily dvě propanbutanové bomby a plastikové lahve naplněné pěti litry benzínu, explodoval kolem páté hodiny ranní." Hasiči z Aše likvidovali pouze následek výbuchu. K požáru nedošlo, protože roztržena byla jen jedna ze dvou propanbutanových lahví.

Přesto poškodila podle Meluzína prodejnu čerpací stanice. "Shodou šťastných okolností se po výbuchu jedné z plynových lahví nevzňal benzín a také druhá bomba odolala. Silný tlakový ráz uhasil hořák a část hořlavé kapaliny pouze vytekla na podlahu prodejny čerpací stanice."

Markéta Kaclová, Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme