V červenci zahynulo na silnicích nejvíc lidí za několik let

Devadesát sedm lidí zahynulo letos v červenci na českých silnicích. Je to o dvacet šest obětí víc, než v loňském červenci. Nejtragičtější byl pátek devátého července, kdy při dopravních nehodách zemřelo dvanáct lidí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní nehoda u Petřvaldu na Novojičínsku

Dopravní nehoda u Petřvaldu na Novojičínsku | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

Šéf dopravní policie Leoš Tržil si myslí, že jednou z příčin tragické statistiky by mohla být i horka.

„Dokládají to i posudky lékařů, ve vedrech jsou řidiči malátní, řada dopravních nehod byla způsobena tím, že řidič vjel do protisměru a vrazil do protijedoucího vozidla nebo do překážky mimo komunikaci,“ řekl Tržil.

Konec školního roku a prázdniny obecně pokládají policisté za jedno z nejrizikovějších období na silnicích. I proto nasazují větší počty hlídek.

Dopravní psycholog Martin Kořán upozorňuje i na časté uzavírky právě v letních měsících. Řidiči jsou podle něj často frustrováni tím, že se na uzavírkách o víkendu nepracuje a svou frustraci si pak vynahrazují rychlou jízdou.

I tak je to po letech 2006 a 2009 nejnižší počet obětí za posledních dvacet let. Policisté zaznamenali i čtyři dny, kdy se nehody obešly bez jakýchkoli obětí na životech.

„Důležité jsou trendy. A první pololetí letošního roku bylo mimořádně příznivé,“ připomíná dopravní expert Stanislav Huml.

Dopravní policie má za cíl letos snížit počet mrtvých při dopravních nehodách na polovinu roku 2002. To znamená z 1314 na zhruba 650.

Igor Maňour, Alžběta Rákosová, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme