V České republice začíná přibývat lidí s HIV

Jen za první polovinu letošního roku odhalili lékaři v Česku devadesát sedm nakažených lidí, což je dvakrát víc než v roce 2006. Pardubický kraj se v těchto statistikách ale drží na spodních příčkách. Potvrdil to doktor Pavel Slezák z očkovací poradny pardubického zdravotního ústavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boj proti AIDS | Foto: Jan Rosenauer

"Spolu s krajem Vysočina máme nejnižší počet zatím zaznamenaných případů HIV infekce. Teď podle posledních údajů je to dvanáct HIV pozitivních osob s bydlištěm v Pardubickém kraji. Tady je třeba si uvědomit, že statistiky jsou brány podle bydliště, podle místa pobytu toho nemocného, čili vůbec nevypovídají o tom, kolik HIV pozitivních osob se na území toho kraje pohybuje."

Přehrát

00:00 / 00:00

V České republice začíná přibývat lidí s HIV

Centrem prevence nemoci AIDS pro celou republiku se stane Dům světla v pražském Karlíně, provozovaný Českou společností AIDS pomoc. Dům už osm let poskytuje útočiště lidem s virem HIV v krvi, nabízí bezplatné testování a podílí se na osvětových kampaních.

Milan Kopp, Marcela Novotná, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme