V České republice začíná přibývat lidí s HIV

Jen za první polovinu letošního roku odhalili lékaři v Česku devadesát sedm nakažených lidí, což je dvakrát víc než v roce 2006. Pardubický kraj se v těchto statistikách ale drží na spodních příčkách. Potvrdil to doktor Pavel Slezák z očkovací poradny pardubického zdravotního ústavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boj proti AIDS | Foto: Jan Rosenauer

"Spolu s krajem Vysočina máme nejnižší počet zatím zaznamenaných případů HIV infekce. Teď podle posledních údajů je to dvanáct HIV pozitivních osob s bydlištěm v Pardubickém kraji. Tady je třeba si uvědomit, že statistiky jsou brány podle bydliště, podle místa pobytu toho nemocného, čili vůbec nevypovídají o tom, kolik HIV pozitivních osob se na území toho kraje pohybuje."

Přehrát

00:00 / 00:00

V České republice začíná přibývat lidí s HIV

Centrem prevence nemoci AIDS pro celou republiku se stane Dům světla v pražském Karlíně, provozovaný Českou společností AIDS pomoc. Dům už osm let poskytuje útočiště lidem s virem HIV v krvi, nabízí bezplatné testování a podílí se na osvětových kampaních.

Milan Kopp, Marcela Novotná, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme