V České republice začíná Tříkrálová sbírka

Koledníci v převlecích Kašpara, Melichara a Baltazara budou ode dneška vybírat peníze pro Charitu. Tříkrálovou sbírku organizuje Charita Česká republika a je to největší dobrovolnická akce u nás. V loňském roce se do ní zapojilo na 50 tisíc dobrovolníků a vybralo se přes 72 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Holice - Tříkrálová sbírka 2011

Holice - Tříkrálová sbírka 2011 | Foto: Lukáš Peška

Většina koledníků vyrazí do ulic od pátku do neděle, potkávat je ale můžete až do 14. ledna, kdy sbírka oficiálně končí.

Přehrát

00:00 / 00:00

O Tříkrálové sbírce jsme v Ranním interview mluvili s Pavlem Šimkem z Arcidiécézní charity Praha

„Tříkrálová sbírka bude mít letos svůj 12. ročník. Cíl zůstává pořád stejný – pomoci lidem v nouzi u nás i v zahraničí. Každý rok je naší snahou posunout se do nějaké vesničky, do nějaké farnosti, kde se tato sbírka ještě nekoná. Určitě tedy nějaký nárůst v počtu míst i skupinek vybírajících bude, ale už to nebude tak razantní, jako v prvních letech,“ říká koordinátor Marek Navrátil z Arcidiecézní charity Olomouc.

Koledníci oslovují lidi na ulicích a také za nimi chodí do domácností.

„Sbírka probíhá do typizovaných kasiček, které jsou zapečetěny obecním úřadem toho příslušného místa, kasičky jsou opatřeny typizovanou samolepkou Charity a každá tříčlenná skupinka má svého vedoucího, který by se na požádání mohl prokázat průkazem, že vybírá pro Charitu,“ uvedl v Ranním interview Pavel Šimek z Arcidiécézní charity Praha.

Lidí, kteří na Tříkrálovou sbírku přispívají, podle něj stále přibývá. „Ten trend je pozitivní, dá se říct, že vybíráme čím dál tím víc.“

Tříčlenné skupinky koledníků dostanou požehnání od pražského arcibiskupa Dominika Duky 5. ledna v Katedrále svatého Víta na Pražském hradě. V předvečer Tří králů se ve Stavovském divadle koná také Tříkrálový benefiční koncert pro veřejnost.

Eva Kličková, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme