V Českém Krumlově stále není jasno o osudu autobusového nádraží

Bude v Českém Krumlově lepší autobusové nádraží, nebo nebude? To je otázka, která zajímá nejen místní, ale i ty, kdo do města přijíždějí nebo z něj odjíždějí a marně hledají odpovídající zázemí. Radnice chtěla autobusové nádraží změnit v multifunkční objekt.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český Krumlov - zámek

Český Krumlov - zámek | Foto: Pavel Kudrna

Podle posledních jednání by se mohlo zdát, že se vše vrací na úplný začátek, to ale starosta Luboš Jedlička popírá: "Rozhodně není na nulovém bodě, dostali jsme se do fáze určitého konečného vyjednávání s naším partnerem pro developerskou variantu. Podle sdělení našeho partnera jsme zjistili, že v této době potřebuje více času, nebo do tohoto projektu nepůjde. Město se k tomu musí postavit tak, aby zajistilo konečný cíl, kterým je odpovídající autobusové nádraží či dopravní terminál pro naše obyvatele a návštěvníky města."

I proto byla ustavena skupina odborníků, která už pracuje na městské variantě, která rozhodně nabídne cestujícím lepší zázemí. Chybět by neměla například zastřešená stanoviště autobusů, přibýt by ale mělo i laviček.

"Myslím si, že to by mělo být nedílnou součástí nového dopravně-turistického terminálu, protože pojetí autobusového nádraží musíme brát s ohledem dalších 30 let do budoucnosti. Nechceme dělat variantu, kdy bychom vzali několik kilogramů barvy a štětce, natřeme ho a budeme ho předkládat jako nové autobusové nádraží. Opravdu bychom to chtěli pojmout jako důstojnou vstupní bránu do našeho města," doplnil českokrumlovský starosta Luboš Jedlička.

Už dnes se schází zmíněná skupina odborníků. Poslední slovo ale budou mít českokrumlovští zastupitelé, kteří by na únorovém nebo nejpozději březnovém jednání měli s konečnou platností rozhodnout, jestli městská varianta s dokončením v polovině příštího roku je tím nejlepším řešením.

Mirka Nezvalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme