V Českém Švýcarsku hoří

Mohutný požár zachvátil Národní park České Švýcarsko. Vypukl nedaleko obce Jetřichovice na Děčínsku před třetí hodinou ranní. Hoří velká část lesa, na místě zasahuje devět hasičských jednotek v obtížně přístupném terénu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

požár lesa v Českém Švýcarsku

požár lesa v Českém Švýcarsku | Zdroj: ČTK

Vyšetřovatel děčínských hasičů Miroslav Kohout připomněl, že teď je nejdůležitější zajistit dostatečný zdroje vody a čerpadla pro překonání převýšení.

Příčinou požáru je podle hasičů manipulace s ohněm v okolí Mariánské vyhlídky. Více Českému rozhlasu řekl ředitel správy národního parku České Švýcarsko Zdeněk Patzelt. "Pokud vím tak shořela turistická vyhlídková chatička. Přitom, jak padala hořící prkna, se vznítil i okolní les. Ale snad se oheň už podařilo lokalizovat. Předpokládám, že škoda nebude malá. Jen obnovu chaty odhaduji na 200 000 korun," uvedl Patzelt.

Požár podle operačního důstojníka děčínské policie způsobili dva mladíci. V dřevěné chatce na Mariánské vyhlídce manipulovali s otevřeným ohněm. Neopatrností zřejmě objekt zapálili. Ten se poté zřítil ze skály a zapálil les. Mladíci se údajně snažili sami požár uhasit, teď je vyšetřuje policie.

Naposledy zasahovali hasiči v Národním parku České Švýcarsko na konci června, kdy osm jednotek likvidovalo požár vzniklý z nedopalku cigarety.

Milan Kopp, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme