V Česku možná brzy přibude nová politická strana

Česká politika asi bude mít brzy o jednu stranu víc. Nakročit by k tomu měl sjezd sdružení Přátelé Miloše Zemana. Ti se budou v pražském Národním domě na Vinohradech rozhodovat, jestli půjdou do politiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman | Foto: Eesti Kaubandus-Tööstuskoda

Jmenovat by se měli Strana práv občanů. Podle předsedy sdružení Eduarda Zemana by to neměla být partaj jednoho muže:

"Zatím se předpokládá, že strana by stála na místních organizacích, nad kterými by byly až organizace krajské. Předsedové zmíněných krajských poboček by pak tvořili jakési grémium a předsednictvo strany."

Přehrát

00:00 / 00:00

Ranní interview s Milošem Zemanem.

Pro registraci nového politického subjektu ale bude zapotřebí tisíc petičních podpisů. Podle Miroslava Šloufa z téhož sdružení by to ale neměl být vážnější problém.

"Pokud Přátelé Miloše Zemana podpoří samotného Zemana v myšlence založení politické strany a bude jich na sjezdu určitý počet, požádáme je, aby signovali petiční archy ještě v sobotu," upřesnil Šlouf Radiožurnálu.

Podle Miloše Zemana česká politická scéna novou stranu spíš potřebuje.

"Domnívám se, že především dvě nejsilnější parlamentní strany selhaly v řešení ekonomické krize. Žádná z nich navíc nenabízí realistický program. Jsou to strany, které v poslední době tolikrát porušily uzavřené dohody a zdá se, že ztratily onen základní rys politické kultury," řekl Zeman v Ranním interview Radiožurnálu.

Lenka Jansová, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme