V Česku opět padaly teplotní rekordy. Od čtvrtka se však výrazně ochladí

Výrazně nadprůměrné teploty pokračovaly i v první květnový den. Zejména na Moravě odpoledne zaznamenaly meteorologické stanice na mnoha místech více než 30 stupňů Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysoké teploty lákají lidi i na koupaliště | Zdroj: ČTK

Nejtepleji bylo na jihu Moravy, například ve Strážnici na Hodonínsku naměřili 31,5 stupně. Bělotín na Přerovsku hlásil 31 stupňů a v Ostravě-Porubě a ve Valašském Meziříčí měli 30,7 stupně.

Na mnoha místech tak byla pokořena historická maxima. „Byl překonán rekord z roku 1934, který byl 28,4 stupně. Dnes jsme naměřili 30,5 stupně Celsia,“ uvádí Petra Marková z královéhradecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Právě východní Čechy patřily k nejteplejším místům v zemi a i ve středu by tam mělo být kolem 30 stupňů. Na západě už bude chladněji, kolem 25 stupňů.

Druhá polovina týdne ale přinese výraznou změnu počasí, ve čtvrtek se výrazně ochladí a do Česka dorazí i přeháňky.

„Ve čtvrtek přes nás bude dále k severovýchodu přecházet studená fronta. Za ní do Česka začne proudit chladnější vzduch od severozápadu. Na víkend očekáváme další frontální systémy a ochlazení na nejvyšší denní teploty mezi 14 až 19 stupni Celsia,“ uvádí meteoroložka Petra Marková.

Ota Nehasil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme