V Česku padaly teplotní rekordy, na Bruntálsku naměřili 15,1 stupně Celsia

Na většině míst v České republice dnes padly teplotní rekordy pro 23. prosinec. Nové maximum zaznamenalo i sedm stanic, které měří více než 100 let. V pražském Klementinu byl dokonce překonán rekord starý 220 let. Nejtepleji ale bylo na Bruntálsku, stanice Osoblaha naměřila 15,1 stupně Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

teploměr

teploměr | Foto: stock exchange

"Před slabou studenou frontou, která už postupuje přes Čechy k východu, vystupovaly teploty na většině území České republiky na 9 až 14 stupňů Celsia," uvedl meteorolog Pavel Šimandl.

Nejvyšší teploty se vyskytly v závětří Jeseníků, a to v okresech Bruntál a Jeseník. Chladněji bylo pouze na jižní a střední Moravě, kvůli teplotní inverzi tam zůstaly teploty v intervalu čtyři až osm stupňů Celsia.

Jediná Osoblaha sice překonala 15 stupňů, ale nad čtrnáctistupňovou hranici se dostaly hned tři stanice.

V Javorníku na Jesenicku naměřili 14,5 stupně, ve Zlatých Horách na Jesenicku 14,4 stupně a v Albrechticích na Bruntálsku 14,1 stupně. V Čáslavi pak bylo rovných 14 stupňů Celsia.

Vánoce na sněhu? V Liberci častěji než v Praze

Číst článek

V Klementinu byl dosavadní rekord z roku 1795 překonán o půl stupně, když tam dnes teplota vystoupala až na 12,9 stupně Celsia. Mezi další stanice fungující více než 100 let, které dnes naměřily nové maximum, patří například Opava, České Budějovice-Rožnov, Tábor-Náchod nebo Teplice.

Na Štědrý den by podle meteorologů mělo být oblačno až zataženo, místy mlhy, ojediněle mrholení. Odpoledne může být místy polojasno.

Nejvyšší teploty by se měly pohybovat mezi čtyřmi až osmi stupni Celsia, při zmenšené oblačnosti mohou dosáhnout až deseti stupňů. V 1000 metrech na horách čekají meteorologové teploty kolem šesti stupňů Celsia.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme