V Česku padaly teplotní rekordy, v Praze meteorologové vyhlásili smogovou situaci

Na několika místech Česka padly teplotní rekordy. Teploty často překročily tropických 30 stupňů Celsia. Podle meteorologů by vysoké teploty měly panovat i v neděli, dnes večer ale na západě Čech mají přijít bouřky s přívalovým deštěm a kroupami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teplé počasí, horko, vedro, léto, teplo | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Teplotní rekord z roku 1921 byl dnes pokořen například v Příbrami, kde meteorologové naměřili 32,4 stupňů Celsia.

„Rekord padl například také v Průhonicích, na Javorníku, ve Vsetíně nebo v Bělotíně. Nejzajímavější bude asi třeba Harrachov, který měl dneska 28,9 stupňů Celsia,“ upřesnila Milena Ferebauerová z Českého hydrometeorologického ústavu.

Podle předpovědi by vysoké teploty měly panovat i v neděli, dnes večer ale od západu Čech mají přijít bouřky s přívalovým deštěm a kroupami.

V Praze pak dnes meteorologové vyhlásili smogovou situaci kvůli vysoké koncentraci ozonu. Lidé s dýchacími potížemi, starší lidé a malé děti by se měli zdržet větší fyzické námahy.

„Koncentrace zatím ještě rostou a porostou pravděpodobně ještě do pozdějších večerních hodin. Počítáme s tím, že po 20. nebo 21. hodině by měly koncentrace klesat. Zítra se už nepředpokládá, že by se opět koncentrace přízemního ozónu zvyšovaly,“ dodala Ferebauerová.

Laura Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme