V Česku pomalu startují první vánoční trhy

Na řadě míst v Česku už pomalu začínají vánoční trhy. Ty první nabízejí kromě klasických produktů mnohdy i něco navíc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vánoční trhy v Praze. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Například v Praze pořádá Mezinárodní organizace žen v České republice charitativní vánoční trh dnes. Jeho výtěžek poputuje na pomoc seniorům do sdružení Život 90 a do Domova sv. Karla Boromejského.

Návštěvníci na něm budou moci mimo jiné ochutnat vánoční cukroví, které pro ně napekly samy organizátorky. Jedna z nich, Lis Fajardo, ale láká i na pestrou nabídku výrobků ke koupi.

„Nabídka bude stejně různorodá jako očekávaní návštěvníci. Více než třicet prodejců nabídne výrobky pro péči o zdraví, nejrůznější nápoje, lahůdky, sladkosti a domácí dobroty,“ přiblížila Fajardo.

Vánoční trhy v Kuksu zase nabízejí lidová řemesla, koncerty nebo i prohlídku Hospitalu. O tomto víkendu je pořádá Farmaceutické muzeum. Návštěvníci se letos poprvé také podívají do refektáře, nebo-li špitální jídelny.

Na trzích lidé samozřejmě najdou hlavně klasiku. „Samozřejmě od klasických záležitostí jako je keramika, proutěné zboží. Nemohou chybět ani vánoční ozdoby. Vánoční trh je připravený na nádvoří Hospitálu. Lidé se budou moci podívat do refektáře, tedy do míst, kam se běžně nepodívají,“ řekla za pořadatele Ladislava Valášková.

Dana Voňková, Eva Rajlichová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme