V Česku přibývá dětí narozených do nesezdané rodiny. Změnu propaguje Národní týden manželství

Mimo manželství se v České republice rodí čím dál více dětí. Aktuálně 42 procent. Vyplývá to ze statistik Českého statistického úřadu. Soužití sezdaných dvojic se snaží propagovat šestý Národní týden manželství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miminko | Foto: stock exchange

Ještě v roce 2000 takto přišla na svět zhruba pětina chlapců a děvčat, nyní jsou to už víc než dvě pětiny.

„My vycházíme z průzkumů, které ukazují, že život na ‚psí knížce‘ a v manželství jsou skutečně dvě odlišné věci, ať už co se týče stability rodiny, financí, zdraví, potom vzdělání dítěte, potenciální kriminality dítěte. To všechno můžou být rozdíly, tak jak nám to říkají odborníci,“ uvádí koordinátor Národního týdne manželství Petr Činčala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Stalo se dnes na Radiožurnálu byl koordinátor Národního týdne manželství Petr Činčala

Proč lidé vůbec dávají přednost soužití bez svatby? „Já si myslím, že jsou ovlivňováni ze všech stran něčím, co neodpovídá realitě. Potom vychází ze zkušenosti, kdy lidé měli očekávání od manželství, které to nenaplnilo,“ vidí příčiny Činčala.

„Pointa týdne manželství je ukázat, že vztahy je třeba budovat, pečovat o ně a investovat do nich energii,“ uzavírá.

Začíná Národní týden manželství

Číst článek

Přínosy a hodnoty tradičního soužití popularizuje akce také mezinárodně. Poprvé se konala v roce 1996 v Británii. Nyní se k ní připojilo už 21 států.

David Šťáhlavský, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme