V Česku přibývají Přátelská místa, certifikuje je ČČK

Dalších pět subjektů získá dnes v 15 hodin titul Přátelské místo. Český červený kříž udělí tyto certifikáty veřejným institucím, hotelům a úřadům veřejné správy. Titul získá například Národní technické muzeum v Praze či Krajský úřad Karlovarského a Jihomoravského kraje.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Handicapovaní. Ilustrační foto

Handicapovaní. Ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Přátelská místa nabízí lidem s nejrůznějšími typy omezení zejména vyšší profesionalitu personálu, částečnou nebo plnou bezbariérovost a maximální bezpečí.

„Lidé s nejrůznějším omezením nebo postižením můžou právě v těch certifikovaných místech, přátelských místech očekávat zaprvé profesionální přístup, zadruhé to, že ta instituce nebo úřad nebo společnost si bude s nimi vědět rady, že nevzniknou nějaké rozpaky nebo nesrovnalosti na obou stranách,“ říká Lukáš Pochylý z Českého červeného kříže.

Certifikace platí pět let, během kterých by měli příslušníci Českého červeného kříže ověřovat, zda si ocenění certifikaci skutečně zaslouží.

„Bude síť inspektorů, kontrolorů z řad hendikepovaných, postižených, nevidomých, neslyšících a podobně, kteří v praxi budou kontrolovat, jestli to místo skutečně splňuje nároky, které při té certifikaci skutečně splnit musí,“ vysvětluje Lukáš Pochylý, jak bude probíhat revize projektu.

Krnov zřídil pro neslyšící speciální tísňovou linku

Číst článek

Po uplynutí pětiletého období budou certifikovaní procházet dalším doškolením.

Ota Nehasil, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme