V Česku prý koncem roku přibylo případů střevní chřipky

Některým pacientům může konec roku pokazit střevní chřipka. Praktičtí lékaři si všímají, že jí v Česku okolo vánočních svátků přibylo. Oficiální statistiky to zatím neprokázaly. Může to být ale tím, že se o svátcích lidé léčí doma. Za poslední tři týdny před Vánoci onemocnělo střevní chřipkou přes 600 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teploměr, chřipka | Foto: Fotobanka stock.xchng

Podle Jitky Částkové ze Státního zdravotního ústavu jsou čísla srovnatelná s minulým rokem.

„Jedná se o lehké průběhy. Z toho také zřejmě vyplývá, že případů není zase až tolik hlášeno. To znamená v období svátku a prázdnin ani tolik lidí nevyhledává lékařskou pomoc,“ řekla Radiožurnálu Částková.

Střevní chřipka prý trápí hlavně děti.

„Nula až čtyřleté děti mají hlavně algens rotaviry, a je to 206 hlášených případů. 90 případů jsou caliciviry, a to jsou děti jedna až čtyř a pěti až devítileté, to znamená předškolní a základní školní docházka první stupeň. A potom jsou to ty norwalk (viry, pozn. red.), 218 případů, kteří se vyskytují hlavně u dospívajících a dospělých,“ potvrdila Částková.

Lenka Jansová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme