V Česku prý koncem roku přibylo případů střevní chřipky

Některým pacientům může konec roku pokazit střevní chřipka. Praktičtí lékaři si všímají, že jí v Česku okolo vánočních svátků přibylo. Oficiální statistiky to zatím neprokázaly. Může to být ale tím, že se o svátcích lidé léčí doma. Za poslední tři týdny před Vánoci onemocnělo střevní chřipkou přes 600 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teploměr, chřipka | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Podle Jitky Částkové ze Státního zdravotního ústavu jsou čísla srovnatelná s minulým rokem.

„Jedná se o lehké průběhy. Z toho také zřejmě vyplývá, že případů není zase až tolik hlášeno. To znamená v období svátku a prázdnin ani tolik lidí nevyhledává lékařskou pomoc,“ řekla Radiožurnálu Částková.

Střevní chřipka prý trápí hlavně děti.

„Nula až čtyřleté děti mají hlavně algens rotaviry, a je to 206 hlášených případů. 90 případů jsou caliciviry, a to jsou děti jedna až čtyř a pěti až devítileté, to znamená předškolní a základní školní docházka první stupeň. A potom jsou to ty norwalk (viry, pozn. red.), 218 případů, kteří se vyskytují hlavně u dospívajících a dospělých,“ potvrdila Částková.

Lenka Jansová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme