V Česku rychle přibývá velkopěstíren konopí, většinu provozují Vietnamci

V Česku se vloni takřka dvojnásobně zvýšil počet odhalených velkopěstíren konopí. Jak vyplývá z výroční zprávy Národní protidrogové centrály, celkem policisté zajistili téměř 400 kilogramů marihuany. Ta nekončí pouze na českém trhu, ale vyváží se i do zahraničí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marihuana | Foto: Marihuana galery

Šéf Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych dnes také upozornil na to, že většinu z odhalených zastřešených velkopěstíren provozovali vietnamští občané.

"Za nejvýznamnější trend považujeme enormní nárůst indoorového pěstování marihuany, kdy bylo odhaleno celkem 79 těchto pěstíren, přičemž 70 z nich s podílem občanů Vietnamu na organizaci. Je třeba připočítat skutečnost, že občané Vietnamu jsou velmi pracovití a jsou zvyklí pracovat se zemědělskými produkty," uvedl Frydrych.

Nárůst podle něj zaznamenala policie také u varen pervitinu. "Pozorujeme pozvolný a velmi zásadní nárůst počtu odhalených varen v posledních letech. V loňském roce bylo odhaleno 434 laboratorních výroben metamfetaminu. My to připisujeme jednoznačně volné dostupnosti léků s obsahem pseudoefedrinu na českém trhu," podotkl Frydrych.

I přes nárůst odhalených varen pervitinu loni pokleslo množství zajištěné drogy. Policisté loni zabavili 3,8 kilogramu látky, o rok dříve to bylo téměř šest kilogramů. Podle Frydrycha se tak potvrzuje trend z posledních let, kdy přibývá malých varen, které vyrábějí pervitin pro osobní potřebu.

Martin Hromádka, Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme