V Česku se bude poprvé učit nový obor ,územní plánování'

Pro středoškoláky to je úplná novinka. Letos se mohou hlásit na nový tříletý vysokoškolský obor územní plánování. Je to vůbec poprvé, co se v Česku takové profesi věnuje přímo samostatný bakalářský obor. Od letošního září ho otevře Fakulta životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studenti | Foto: Pavel Novák

"Výuka se týká územního plánování a je zaměřena na lidi, kteří by po absolvování mohli pracovat ve veřejné správě. Ve výuce je mimo jiné obsaženo velké množství projektové činnosti," přibližuje výuku nového oboru proděkan fakulty Pavel Pech.

Absolventi ovšem nemusí hledat uplatnění pouze ve veřejné správě, jak poznamenává architekt Karel Maier:

"Velice zajímaví pracovníci to mohou být i pro developerské firmy, protože získají poměrně široký přehled o procesech, požadavcích, potřebách územního plánování ve vztahu k rozvoji. Počítáme tedy s tím, že ač je obor koncipován především pro potřeby úřadů územního plánování, absolventi mohou najít uplatnění i v komerční sféře."

Podle Maiera je nový obor velmi důležitý, protože doposud na úřadech územního plánování většinou působí stavaři a územní plány dělají architekti. Dalšími možnostmi uplatnění jsou pro absolventy také například realitní agentury a stavební společnosti.

Studenti, kteří budou mít o obor zájem, se mohou přijít podívat na fakultní dny otevřených dveří.

Petra Benešová, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme