V Česku se narodila minutu po půlnoci čtyři miminka

Hned čtyři miminka se narodila v Česku minutu po půlnoci. Dvě v Jihomoravském kraji, jedno v Kroměříži a další v Libereckém kraji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Isabel Kudinková se v liberecké nemocnici narodila mamince Janě 1. ledna minutu po půlnoci | Zdroj: ČTK

Všechny čtyři děti přišly podle záznamu porodnic přesně minutu po začátku nového roku. Které z miminek se stane prvním dítětem roku 2014 v rámci celé republiky, zatím není jasné. Celou věc musí posoudit odborníci.

Prvním miminkem Libereckého kraje je holčička Isabel. Ve vyškovské porodnici se zase narodil 50centimetrový Kryštof s váhou 3715 gramů.

V porodnici na Obilním trhu v Brně se narodil Tomáš, měří 49 centimetrů a váží 3790 gramů. Čtvrtým novorozenětem je 50centimetrový Vojtěch z Lubné, který přišel na svět v kroměřížské nemocnici s váhou 3600 gramu.

Mít první dítě roku je pro maminky velká čest. Kromě velké pozornosti všech se mohou rodiče dětí těšit na dárky od měst a krajů. Obvykle dostávají vybavení pro miminko a šperky pro maminku.

Květoslava Opravilová porodila v kroměřížské nemocnici minutu po půlnoci syna Vojtěcha | Foto: Pavel Sedláček

Michaela Vydrová, Šárka Škapiková, Martina Pelcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme