V Česku se objevilo další podezření na SARS

Lékaři pražské Fakultní nemocnice Bulovka přijali šestiletou holčičku s podezřením na onemocnění nebezpečným zápalem plic, označovaným zkratkou SARS. Dítě mělo horečku a objevila se u něj bolest svalů. Dívka se minulý týden vrátila z Thajska. S podobnými příznaky je hospitalizovaná také tříletá dívenka v Brně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

infekční klinika | Foto: Petra Mášová | Zdroj: ČTK

Radiožurnálu to potvrdil mluvčí ministerstva zdravotnictví Mario Böhme: "Zdravotní stav podle anamnézy i podle prvních vyšetření neodpovídá onemocnění SARS, patrně jde o zánět nosohltanu. Samozřejmě že obě děvčata budou na infekčním oddělení po dobu deseti dní na pozorování."

Na Bulovce čeká na výsledky ještě mladá Vietnamka, kterou klinika přijala v pondělí se zánětem horních cest dýchacích. Také v jejím případě lékaři předpokládají, že výsledky budou negativní.

V souvislosti s podezřením na SARS bylo v Česku vyšetřeno v nemocnicích v Praze, Brně a Příbrami celkem 13 pacientů. Ani u jednoho z nich se dosud nákaza neprokázala.

Nová forma zápalu plic, na kterou zatím neexistuje stoprocentně účinný lék, postihla na celém světě přes 1700 lidí. Několik desítek z nich nemoci podlehlo.

Petr Doležel, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme