V Česku stoupá počet nemanželských dětí

Počet dětí, které se narodí mimo manželství, v Česku stoupá. Jen za první čtvrtletí letošního roku bylo nemanželských dětí téměř čtyřicet procent ze všech narozených. Podobný trend je ale možné sledovat i v jiných zemích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Matka v informačním věku | Foto: European Commission Audiovisual service

"Počet narozených dětí mimo manželství ve vyspělých zemích již delší dobu vzrůstá a my jsme se tedy přiblížili modelu západoevropských zemí," říká Ladislav Pištora z Českého statistického úřadu, který údaje zveřejnil.

V loni se v Česku narodilo 43 457 dětí mimo manželství, což tvoří přes 36 procent z celkového počtu narozených dětí. A počet těchto dětí u nás každým rokem výrazně vzrůstá.

"Na počátku devadesátých let se podíl dětí narozených mimo manželství pohyboval jen kolem jedné desetiny. V roce 2006 to už byla asi jedna třetina a za první čtvrtletí 2009 dosáhl podíl dětí narozených nevdaným ženám 38,5 procent," upřesnil Pištora.

Alice Kottová, Kateřina Rózsová-Horálková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme