V Českých Budějovicích chodili muži s vysoce toxickou rtutí

Policii se podařilo překazit obchod s vysoce toxickou rtutí. Kriminalisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu zatkli před českobudějovickým obchodním domem tři muže, kteří se pokoušeli nelegálně prodat celkem deset kilogramů tohoto velice čistého jedu. Zadržení ve věku od 30 do 50 jsou čeští občané s trvalým pobytem v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

automobily | Foto: Filip Víšek

Radiožurnálu to potvrdila mluvčí policejního prezidia Ivana Zelenáková s tím, že toxickou látku nabízeli za 1,5 až dva milióny korun: "Toxická látka byla balena v lahvičkách z umělé hmoty a uložena v kufru. S ohledem na charakter této chemikálie byl na místě zákroku specializovanýjm pracovištěm proveden radiačně-chemický průzkum, abychom zjistili, jestli existují možná zdravotní rizika spojená s další prací policistů na místě činu. Průzkum však nepoukázal na nebezpečí pro zdraví osob ani pro okolní životní prostředí. Všichni muži byli obviněni z trestného činu nedovolené výroby a držení omamných psychotropních látek a jedů a hrozí jim za to trest odnětí svobody od dvou do deseti let. Zároveň byl podán návrh na uvalení vazby."

Přehrát

00:00 / 00:00

Ivana Zelenáková o rtuti

Markéta Kaclová, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme