V Českých Budějovicích se hodně debatovalo o dopravě

Bezmála stovka lidí si vpodvečer přišla v Českých Budějovicích ‚Posvítit na politiky‘. Jinými slovy poslechnout si předvolební debatu Radiožurnálu moderovanou Martinem Veselovským.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otázky pokládali opět i diváci předvolební debaty v budově českobudějovického rozhlasu | Foto: Tomáš Adamec

České Budějovice, po Brně druhé město, kde se konala debata Martina Veselovského před komunálními volbami s jednotlivými kandidáty na primátora. Už půlhodiny předem přicházeli posluchači do studiového sálu budějovického rozhlasu, aby je mohli sledovat na místě.

Naprostá většina z přítomných si myslí, že by politici měli řešit dopravní situaci ve městě, protože ta obyvatele trápí nejvíc. „Parkování. Protože tady zaparkovat je opravdu unikum,“ říká jeden z posluchačů. A druhý se přidává: „Je to zřejmě dopravní komunikace. Jako řidič a každodenní účastník na dopravní komunikaci je to velký problém, který je třeba řešit.“

To potvrzuje i další z účastnic odpolední debaty. „Nejvíce mě pálí dopravní situace na Rudolfovské ulici. Pracuji za viaduktem, takže tudy denně projíždím minimálně dvakrát,“ poznamenala.

Debatou tak hýbou především lokální témata. Zorientovat se v komunální problematice Českých Budějovic je prý pro moderátora, který žije v Praze, náročné. „Je to opravdu náročné. Moje vrchní část paměti je nyní naplněna věcmi o Českých Budějovicích. Předpokládám, že zítra ráno už toho budu vědět asi tak jen čtvrtinu,“ řekl Veselovský.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předvolební debatu v Českých Budějovicích sledoval i redaktor Filip Černý.

Nyní musí nastudovat materiály Horního Jiřetína. Odtud se bude vysílat další debata. A to 29. září po sedmnácté hodině na Radiožurnálu.

Filip Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme