V Českých Budějovicích začala první etapa projektu splavnění Vltavy

Za pár let bude zcela samozřejmé cestovat po Vltavě z Českých Budějovic dál na sever. Právě nyní totiž začalo Ředitelství vodních cest s první etapou projektu na splavnění Vltavy, která zahrnuje rekonstrukci jezu v Českém Vrbném.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiráskův jez na Vltavě | Foto: Alena Palečková

Ředitel Ředitelství vodních cest Miroslav Šefara uvedl: "Je to samozřejmě velmi významná stavba pro rozvoj rekreační plavby v České republice a je to první novodobá stavba, která se dostává mimo současně splavné vodní cesty. V této chvíli zahajujeme obnovení historické vodní cesty z Českých Budějovic do Prahy a to projektem rekonstrukce jezu v Českém Vrbném."

Koryto Vltavy mezi Českým Vrbným a Hlubokou nad Vltavou teď prohlubují bagry, na českovrbenském jezu vyroste plavební komora. Jihočeský dopravní expert Ivan Študlar doplnil: "Jihočechy na Vltavě v prvé řadě čeká splavnění celého úseku České Budějovice - Orlík, vlastně od Jiráskova jezu v Českých Budějovicích po horní vodu orlické přehradní nádrže. První úsek do Hluboké na Vltavou bude dokončen v roce 2010."

Tyto práce vyjdou na téměř 146 miliónů korun a budou částečně spolufinancovány Evropskou unií.

čro čb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme