V Chropyni na Kroměřížsku hořela spalovna

K požáru přípravny a spalovny nebezpečných odpadů došlo dnes ráno v areálu firem v Chropyni na Kroměřížsku. Oheň likvidovalo sedm jednotek hasičů za pomoci speciálního protichemického vozu. Vzhledem k tomu, že ve spalovně dochází ke spalování nebezpečných materiálů, hrozily na místě výbuchy a únik jedovatých splodin do ovzduší.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasiči

hasiči | Foto: Jan Rosenauer

V Chropyni na Kroměřížsku hořela spalovna průmyslových odpadů. Do ovzduší se dostaly i nebezpečné látky. Podle mluvčího krajských hasičů Ivo Mitáčka na místě zasahuje sedm jednotek hasičů a speciální protichemický vůz ze Zlína.

Hasiči stále na místě lokalizovali požár, který zasáhl nejen samotné prostory spalovny, ale i přípravny a sklad se sudy s nebezpečným odpadem.

" Snažíme se zabránit nějaké ekologické katastrofě a protichemický vůz bude bránit úniku nebezpečných látek do okolní půdy. Při požáru došlo k uvolnění nebezpečných látek do ovzduší - kvůli inverzi zůstal oblak nad podnikem, avšak vlivem větru se posunuje mimo obydlenou oblast města," řekl Radiožurnálu Mitáček.

Obyvatelé Chropyně byli obecním rozhlasem zpraveni o požáru a bylo jim doporučeno, aby nevycházeli a nevětrali a chránili především děti.

Na místě požáru nebyl nikdo zraněn a na objasnění příčiny pracuje vyšetřovatel hasičů. První odhad způsobené škody se pohybuje kolem dvou milionů korun.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme