V dalším z televizních duelů prezidentských kandidátů došlo i na osobní invektivy

Kandidáti na prezidenta Karel Schwarzenberg a Miloš Zeman se znovu utkali v přímé debatě. Předvolební duel vysílala tentokrát televize Prima Family. Nesl se v uvolněném, místy až v poněkud pokleslém duchu. Oba kandidáti totiž svou řeč často kořenili citáty nebo vtipnými bonmoty.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezidentští kandidáti Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg zdraví publikum po skončení předvolebního duelu na televizi Prima

Prezidentští kandidáti Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg zdraví publikum po skončení předvolebního duelu na televizi Prima | Zdroj: ČTK

Miloš Zeman tak během večera svému soupeři Karlu Schwarzenbergovi svérázně vysvětlil, v čem vidí rozdíl mezi knížaty a zemany.

„Knížata měla právo první noci a díky tomu zdegenerovala, protože své nevolnice nemusela znásilňovat, nemusela tedy vydávat energii, zatímco my zemani jsme si svého práva, ne jenom v sexuální oblasti, vždycky toto právo museli těžce vybojovat, a proto jsme nezdegenerovali,“ uvedl Zeman za hlasitého jásotu části publika.

„Mně to připomenulo léta 1947 – 1948, když nám bylo pořád vykládáno, že z té rodiny, ze které pocházím, samozřejmě znamená, že jsme degenerováni. A to nám furt vtloukali do hlavy. Takže najednou to slyším zase, jsem zpátky v roce 1947 – 1948, úplně jsem tady omládl,“ reagoval Schwarzenberg, taktéž odměněný bouřlivým potleskem.

I přes celkově uvolněnou atmosféru pořadu se však Zeman se Schwarzenbergem několikrát vážněji střetli. Neshodli se například v náhledu na poválečný odsun Němců z Československa.

Agentura ppm factum bude volební účast vypočítávat s nižšími koeficienty

Číst článek

Kandidatury obou politiků podpořily i známé osobnosti. Za Miloše Zemana se postavila například současná první dáma Livie Klausová.

„Má vztah k naší zemi a k lidem, kteří tu žijí, a jako politický protivník mého muže vždy držel slovo. A potom taky nechci, aby po mně na Pražský hrad přišla první dáma, která bude mluvit jenom německy,“ vysvětlila.

Karla Schwarzenberga se zase zastal například Zdeněk Svěrák: „S každým mluví stejně, ať je to královna, anebo děcko, které si přijde pro podpis.“

Druhé kolo přímé prezidentské volby se uskuteční 25. a 26. ledna, utkají se v něm ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a bývalý premiér Miloš Zeman (SPOZ). Podle aktuálních předběžných výsledků agentury ppm factum by ve druhém kole prezidentských voleb získal Zeman 53,7 procent hlasů, Schwarzenberg 46,3 procent.

Radiožurnál chystá na středu 23. ledna ještě jeden předvolební duel, začne v 17 hodin. I tuto debatu budete moci nejen poslouchat, ale také sledovat prostřednictvím video přenosu na serveru zprávy.rozhlas.cz.

Jana Zemanová, Ondřej Himmer, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme