V devíti krajích by volby vyhrála ODS, ve třech čtyřkoalice

Krajské volby by v devíti ze 13 krajů, kde se letos bude volit, vyhrála ODS. Občanští demokraté by dominovali ve všech českých krajích, čtyřkoalice by zvítězila ve třech moravských a na Ostravsku by prvenství získali komunisté. Vyplynulo to ze série třinácti výzkumů, které od 1. do 6. listopadu provedly Konsorcium SC&C a STEM exkluzívně pro Českou televizi, Český rozhlas, Mladou frontu Dnes a iDnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celkové procento regionálních preferencí podle průzkumu činí pro ODS 18,7 procenta, pro čtyřkoalici 17,3 procenta, pro ČSSD 15,8 procenta a pro KSČM 14 procent. Ostatní strany, hnutí a koalice by získaly 16,2 procenta. Celkem 18,1 procenta lidí zatím není rozhodnuto, koho by volili.

Prognóza je založena na předpokladu, že by se voleb zúčastnilo kolem 60 procent lidí. „Pokud by voličská účast poklesla, posílila by se z jedné strany pozice ODS, z druhé strany by se zřejmě posílila i pozice KSČM," řekl Českému rozhlasu ředitel agentury STEM Jan Hartl.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme