V dole Karviná zahynul po otřesu polský horník

Polský horník zahynul při důlním otřesu v závodě ČSA Dolu Karviná. Neštěstí se stalo v noci na dnešek, další tři lidé utrpěli zranění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horníci - ilustrační foto | Foto: Jiří Hošek

Otřes nastal ve čtvrtek v půl desáté večer asi 1000 metrů pod povrchem. Podle Zuzany Kolárikové z tiskového oddělení OKD šlo o přírodní geomechanický jev.

"V době otřesu bylo na místě šestnáct zaměstnanců, tři vyvázli s lehčím zraněním, jeden bohužel zraněním podlehl. V tuto chvíli probíhá vyšetřování komise, která je složená ze zástupců báňského úřadu, policie, vedení dolu, vedení OKD a odborů," doplnila Koláriková.

Dva zranění horníci leží v karvinské nemocnici se zlomeninami a pohmožděninami a jsou mimo ohrožení života. Třetí muž byl převezen na traumatologické centrum nemocnice v Ostravě, jeho stav lékaři hodnotí jako stabilizovaný.

Karvinské doly mají letos už třetí oběť

Generální ředitel a předseda představenstva OKD Klaus-Dieter Beck vyjádřil rodině i blízkým zesnulého kolegy upřímnou soustrast. Společnost se podle něj snaží zvyšovat bezpečnost důlních provozů, některým přírodním jevům však není v lidských silách čelit.

V dolech na Karvinsku jde letos o třetí úmrtí horníka. V červenci hornina padající ze stopu zabila v závodě ČSA Dolu Karviná dvaatřicetiletého muže. Dvaačtyřicetiletý horník zemřel v lednu v podzemí Dolu Darkov na Karvinsku poté, co ho zachytila přepravní klec.

Martin Hromádka, Martin Knitl, Monika Rybáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme