V Domažlicích začínají tradiční Chodské slavnosti

Pětapadesátý ročník Chodských slavností večer začíná v Domažlicích. Hlavní program nabízí vystoupení víc než tři desítek folklórních souborů z Čech i zahraničí, například z Turecka, Velké Británie nebo Estonska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chodské slavnosti v Domažlicích

Pro návštěvníky je připravený také bohatý doprovodný program včetně velkého staročeského jarmarku na domažlickém náměstí. Na slavnosti každý rok zavítají na Chodsko desetitisíce lidí.

Letošní Chodské slavnosti jsou podle hlavního organizátora Kamila Jindřicha zvlášť významné. Nejen pro to, že jsou jubilejní.

"V letošním roce uplyne 70 let od slavné mše svaté na Vavřinečku v roce 1939, kterou celebroval monsignor Stašek a která vstoupila do dějin, protože byla významnou manifestací českého lidu proti okupaci. Tuto pouť v roce 1939 navštívilo na sto tisíc poutníků z celé země."

V letošním roce budou slavnou poutní mši svatou na Vavřinečku celebrovat v sobotu v deset hodin dopoledne Msgre. František Radkovský a v neděli ve stejný čas Antonín Doležal, probošt Královské kolegiátní kapituly sv. Petra a Pavla na Vyšehradě.

Přečtěte si také:
Chodský koláč
Chodsko (7)
15. srpna - Domažlice - Chodské slavnosti 2008

Marika Táborská, Dominik Mačas, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme