V domě opavských Romů se našla další zápalná láhev

V domě v Opavě, který obývají Romové, se našla další zápalná láhev. Objevili ji obyvatelé domu v jednom z opuštěných bytů. Láhev se zatím nepotvrzeným obsahem podle kriminalistů nehořela, ale kolem místa nálezu je značně popálená zeď.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na činžovní dům v Rybářské ulici v Opavě někdo zaútočil dvěma zápalnými láhvemi. | Zdroj: ČTK

Místo zajistili policisté, obsah lahve zkoumají. Byt byl neobydlený a byla v něm trvale otevřená okna. Na činžovní dům v Rybářské ulici někdo zápalnými láhvemi zaútočil už v noci na sobotu. Našly se dvě a také nehořely, takže se nikdo nezranil.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Rybářské ulici v Opavě natáčel reportér Martin Knitl

„Celou noc tady nespíme, hlídáme si to, já tu mám malé dítě,“ řekl Českému rozhlasu jeden z obyvatelů domu.

Dům leží v problémové lokalitě obývané většinou Romy. Ti se bojí, že jde o rasově motivované činy. Podle policie ale Opava zatím větší problémy s extremismem neměla. Ve hře je proto hned několik vyšetřovacích verzí. Útok policisté šetří jako obecné ohrožení.

Podobné případy nejsou v poslední době ojedinělé. V Ostravě v noci na neděli 14. března dosud neznámý útočník vhodil zápalnou láhev do domu romské rodiny. Láhev se ale nerozbila a její obsah nezačal hořet. Podle policie hořící knot uhasila třináctiletá dívka, která v pokoji spala.

Mnohem hůře dopadl případ z loňského dubna. Žháři tehdy zaútočili na domek romské rodiny ve Vítkově na Opavsku. Při požáru byli zraněni tři lidé. Nejvážněji dvouletá Natálka, která utrpěla rozsáhlé popáleniny druhého a třetího stupně na osmdesáti procentech těla.

Igor Maňour, Martin Knitl, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme