Při požáru v domě s pečovatelskou službou v České Kamenici zemřel člověk. Případ šetří policie

Čtvrteční požár v domě s pečovatelskou službou v České Kamenici na Děčínsku vyšetřuje policie pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Informovala o tom na sociální síti X. Příčiny úmrtí muže, jenž byl nalezen po požáru v jednom z bytů, prověří nařízená soudní pitva, uvedla v pátek ráno mluvčí děčínských policistů Eliška Kubíčková.

Aktualizováno Česká Kamenice (Aktualizováno: 14:02 8. 3. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči z okolí Děčínska likvidují dům po požáru

V domě s pečovatelskou službou v České Kamenici hořelo, zemřel jeden člověk | Zdroj: Hasičský záchranný sbor ČR

Okolnosti a příčina vzniku požáru, který byl hasičům nahlášen ve čtvrtek ve 20.29, jsou předmětem vyšetřování. Podle Kubíčkové se evakuovalo 29 lidí. Na místě byly všechny složky integrovaného záchranného systému. Mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník uvedl, že záchranáři ošetřili několik lidí, nikdo se nenadýchal kouře.

Na místě zasahovalo několik profesionálních i dobrovolných jednotek hasičů. Požár hasiči lokalizovali ve 20.57, likvidaci vyhlásili ve 22.01. Mluvčí hasičů Lukáš Marvan v pátek odpoledne řekl, že hasiči z místa již odjeli. Poskytovali policii součinnost při vyšetřování.

Dům s pečovatelskou službou sídlí v Lidické ulici. Město podle místostarosty Vojtěcha Marka (Koalice pro Kamenici) poskytlo dočasné ubytování několika evakuovaným. Radnice pro ně vyhradila prostory ve sportovní hale. Místostarosta po poledni informoval, že se evakuovaní již mohli vrátit do svých domovů.

Město v pátek podle něj na poradě jednalo o tom, že by zřídilo veřejnou sbírku na pomoc poškozeným. Dodal, že další jednání se uskuteční v pondělí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme