V Dubí se objevily závadné lahve Likérky Drak, obsahovaly denaturovaný líh

Hygienici našli další závadný alkohol s etiketou Likérky Drak. Dvě lahve v Dubí na Teplicku ale neobsahovaly metylalkohol, ale denaturovaný líh.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alkohol z likérky Drak byl v obchodě v Ruské ulici v Děčíně pravý

Alkohol z likérky Drak byl v obchodě v Ruské ulici v Děčíně pravý | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

Podle šéfa Krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem jde o starší nález. Už v polovině září hygienici na Teplicku prověřovali stovky prázdných lahví od alkoholu, které někdo zahodil do kontejneru.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce určí, jestli etikety Tuzemáku Originál a Vodka jemná s etiketou Likérky Drak byly pravé, nebo falešné. Inspekce kvůli lahvím zahájila správní řízení, případem se zabývá i policie.

Alkohol ve dvou lahvích obsahoval denaturovaný líh, který nebyl určený po potravinářství. Denaturační činidla lze podle odborníků odstraňovat, ale ne úplně. Zbytky pak mohou po konzumaci způsobit zdravotní problémy.

Kontroly všech podezřelých lahví alkoholu hygienici spustili poté, co se v září metylalkoholem otrávili první lidé. Dosud po požití jedovatého alkoholu zemřelo 31 lidí, žádná z obětí nebyla z Ústeckého kraje.

Kvůli trestné činnosti spojené s metylalkoholem už policie zadržela několik desítek lidí, především z Moravskoslezského kraje. Ve vazbě skončili i jednatel Likérky Drak Pavel Čaniga a jednatel distribuční společnosti Verdana Robert Sedlařík.

Tereza Janouškovcová Bartůňková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme