V Harrachově někdo úmyslně zapálil penzion. Škoda je dva miliony korun

Desítky hasičů v noci likvidovaly požár horské chaty v Harrachově. Penzion Elizabeth byl prázdný a nikdo se nezranil. Požár někdo založil úmyslně, hasiči na místě našli kanystr se zápalnou šňůrou. Celková škoda na penzionu je dva miliony korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár chalupy v obci Velký Šenov – Janovka, okres Děčín | Foto: Hasičský záchranný sbor Úst. kraje

S ohněm bojovalo sedm jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Ti museli hlídat i plynový zásobník, který je umístěn asi 40 metrů od chaty.

Požárem se již zabývají vyšetřovatelé. „Jelikož je zde podezření na úmyslné zapálení, tak dnes dopoledne bude ještě probíhat došetření,“ informovala mluvčí hasičů libereckého kraje Zdenka Štrauchová a dodala:

„Na místo je pozván psovod se psem speciálně vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření. Na místě byla odhadnuta předběžná škoda zhruba dva miliony korun na objektu jako takovém.“

V noci hořelo také v Kosticích na Břeclavsku. Požár rodinného domu měl tragické následky, dva lidé zemřeli. Další dva obyvatelé domu byli zraněni. Zásah komplikovala munice, která byla v domě, s požárem ale nijak nesouvisí.

Libor Procházka, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme