V Hodslavicích budou hledat "najlepšího valašského ftáka"

"O najlepšího valašského ftáka" se bude zítra soutěžit na vodní nádrži Kacabaja v Hodslavicích. Obec Velké Losiny na Jesenicku slaví 650 let svého založení. Ode dneška se tam proto budou konat velkolepé oslavy. Lanová dráha na Petřín slaví 110. výročí zahájení provozu. I tam se proto bude v sobotu slavit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"O najlepšího valašského ftáka" se bude zítra soutěžit na vodní nádrži Kacabaja v Hodslavicích. Tu najdete na cestě mezi Valašským Meziříčím a Novým Jičínem. Je to soutěž na netradičních létacích strojích, řekl nám to Karel Mikuš z pořádající agentury.

Nebude chybět ani První valašská vodní bitva. "O najlepšího valašského ftáka" se bude soutěžit zítra na vodní nádrži Kacabaja v Hodslavicích, kterou najdete na cestě mezi Valašským Meziříčím a Novým Jičínem. Začátek akce je v 10 hodin.

Pokud budete někde v okolí Hodslavic a nebude se vám chtít na zmíněnou recesistickou akci, mám tu pro vás jiný tip: V bývalém hřbitovním kostele Nejsvětější Trojice a v lapidáriu ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku je vystaveno asi 50 historických kamenných a dřevěných plastik. Expozici tvoří soubor rozdělený do tří tematických okruhů.

Kresby a grafiky významných autorů z počátku 20. století vystavuje Galerie Franze Kafky na pražském Staroměstském náměstí. Výstava s názvem "Umění teskné fantazie" představuje kolem 30 děl umělců, mezi nimiž jsou například Alfred Kubin, Emil Orlik, Ferdinand Straeger či Richard Teschner.

Vydejte se také třeba do Holašovic ve východních Čechách. Tato obec, která je na seznamu světových památek UNESCO, nabízí o víkendu selské slavnosti. Součástí je i jarmark s ukázkami tradičních i netradičních řemesel.

Jak vypadal život mnichů řádu benediktínů se dozvíte, pokud přijdete o víkendu do kláštera v Kladrubech u Stříbra. Připraveny jsou oživené denní a noční prohlídky.

Nevšední zážitek určitě slibuje "Loketské kulturní léto". To začíná o tomto víkendu. Co konkrétně nabídne, jsme se zeptali producenta - jinak také tenoristu Jana Ježka:

Dnes a v neděli je na programu Dvořákova Rusalka, následující dva víkendy pak uslyšíte obě zmiňované opery : jak Rusalku, tak Mozartovu

Nedaleko Modravy na Šumavě protéká Roklanský potok. Určitě příjemné místo na vycházku. Ovšem není to jen tak obyčejný potok, váže se k němu historie našeho prvního prezidenta. Řekl nám to ředitel Národního parku Šumava Ivan Žlábek.

Roklanský potok se nachází nedaleko obce Modrava na Šumavě. Určitě zažijete pěkný výlet.

Obec Velké Losiny na Jesenicku slaví 650 let svého založení. Ode dneška se tam proto budou konat velkolepé oslavy. Na nádvoří Losinského zámku, v areálu lázní a na stadionu se mohou návštěvníci přijít podívat na obecní trhy, jarmark či na výstavu automobilů. Dnes odpoledne se navíc konají pivní slavnosti spojené s vystoupením mažoretek.

Třídenní festival nazvaný "Králická nejen rocková událost" začíná už dnes v Králíkách na Ústeckoorlicku. Podle pořadatele Pavla Strnada si v nabídce letošního jubilejního 10. ročníku přijdou na své nejen příznivci rockové hudby.

Lanová dráha na Petřín slaví 110. výročí zahájení provozu. Zítra odpoledne tak na vás čeká vystoupení hudebních skupin, ukázky staročeských řemesel a různé soutěže. Jen připomenu, že lanovka vyjela na Petřín poprvé 25. července 1891.

Zámek Lemberk v severních Čechách nabízí o víkendu dobové středověké trhy. Ty se budou odehrávat v zámecké zahradě. Uvidíte ukázky výroby například keramiky, kováře a také šermíře.

Hrad Sovinec na Bruntálsku vám o víkendu nabídne pohled do života za třicetileté války. Stát se tak můžete svědky útoku na hrad, soubojů na meče a sekery.

Kramaření s lidovou písní je název akce, kterou připravila Společnost na záchranu Babiččina údolí na sobotu v České Skalici. Začátek je v 9 hodin a představí se lidový soubor, cimbálovka anebo pouliční divadlo.

Deštivé počasí uplynulých dnů i předpověď letního počasí na víkend je ideální kombinací pro vodáky. Vody v korytech teče výrazně více, než jsou obvyklá letní minima, jak potvrdí Jaroslav Zvára.

Markéta Kaclová, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme